Chalupa Borůvka - Karlov, Malá Morávka, Praděd, chata, ubytování | Volný čas
Chalupa v málé morávce, ubytování Karlov
chata, chalupa, jeseníky, Praděd, karlov, malá morávka, ubytování
145
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-145,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2,vertical_menu_enabled, vertical_menu_width_290,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

VOLNÝ ČAS – DOVOLENÁ V JESENÍKÁCH

Letní dovolená v Jeseníkách

 

Oblast Jeseníků je protkána nádhernými turistickými trasami pro pěší turisty s řadou zajímavostí. Hory jsou přívětivé i k vyznavačům horských kol.


Kam auto nedojede a kolo cestu nezvládá, tam je noha pěšce potřebná! V Jeseníkách to platí dvojnásob! Pěší túry všech náročností a délky, od přechodu Jeseníků po Jesenické magistrále – odkaz na trasu, přes jednodenní výšlapy na nejvyšší vrcholy – Praděd, až po krátké pohodové vycházky v sandálech. Jeseníky nabízejí unikátní příležitosti pro pěší turistiku všem.


Nechce se vám chodit pěšky, a přesto chcete poznat všechna krásná zákoutí Jeseníků? Nejlepší možností je poznávat Jeseníky ze sedla kola. Nejvyšší moravské hory nabízejí nepřeberné množství značených cyklistických tras. Každý si může vybrat tu svou vzhledem ke svým schopnostem a dovednostem, od kratších, nenáročných, až po dlouhé, náročné, pro zdatné cyklisty. I bikeři si v Jeseníkách přijdou na své, a to při sjíždění Rychlebských stezek v blízkosti Černé Vody. Mezi nejzajímavější cyklotrasy patří tematická Čarodějnická cyklotrasa – odkaz na trasu, která sleduje stopy čarodějnic na Severní Moravě.

 

Vše v jednom zážitku – to jsou naučné stezky Jeseníků. Množství naučných stezek vás provede historií přírody i lidské činnosti. Poznáte na nich nejkrásnější místa Jeseníků, úžasné výhledy a místa plná magických tajemství. Naučné stezky jsou určeny všem věkovým skupinám. Vyrazte na procházku!

Zimní dovolená v Jeseníkách

 

Milovníci bílé stopy mají v Jeseníkách k dispozici 380 kilometrů udržovaných stop. Jednotlivé trasy jsou rozděleny do 13 oblastí od Skřítku přes Červenohorské sedlo až po Paprsek. Každá oblast nabízí oblíbené známé trasy, ale i novinky. Oblast Malé Morávky a Karlova pod Pradědem nabízí parádní lyžování v Jeseníkách. Na 1 skipas máte v Karlově pod Pradědem k dispozici až 11 km propojených sjezdovek všech obtížností. Specialitou je expresní krytá 4-sedačka s bublinami, dlouhé rodinné sjezdovky, široké bezpečné svahy a největší areál pro večerní lyžování na Moravě – SKI KARLOV

Dovolená s dětmi v Jeseníkách

 

Zahrada u chalupy je upravená a oplocená, takže je bezpečná i pro malé děti – a vy je snadno zkontrolujete z venkovního posezení. Večer můžete s dětmi opékat špekáčky u ohniště.
Ve společenské místnosti je dětský koutek s pastelkami, kostkami a hračkami. Zahrát si můžete deskové hry nebo stolní hokej. Na LCD televizích lze promítat filmy z externích USB disků – můžete tedy dětem vzít s sebou jejich oblíbené pohádky.